תפריט סגור

בימים אלו,  וועדת הכלכלה של הכנסת שוקדת על  קידום חוק, שייתן עדיפות מהותית בתכנון וברישוי מלונות בישראל. הצעה זו באה לאחר שנת 2015 שהסתמנה כשנת שפל בענף המלונאות והשאלה היא,

מדוע התחום אינו מצליח להתנער מהמשבר שפוקד אותו בחמש השנים האחרונות ומה הקשר לחולים עשירים מהמפרץ הפרסי?

חני הופמן / מנהלת תחום הנדל"ן המסחרי ב VCELL

אם תשאלו "ישראלי" מהו הפחד הגדול ביותר שלך  כישראלי…הוא יחשוב כמה שניות ויענה… שיוציאו אותי פראייר ומבחינתם של מרבית הישראלים מדובר בהשפלה של ממש שממנה קשה להתאושש.

 אך המציאות ממחישה, כי במקביל, ההתנהלות הכלכלית של הישראלים מעידה על כך שאולי אנחנו לא פראיירים כל הזמן,  אבל אנחנו בהחלט מאמינים לכל לוקש ולכל טריק שיווקי שמוכרים לנו, לא מטילים ספק בקביעות של אנשי מקצוע בתחומים שונים, וזאת למרות שאנחנו יודעים שיש להם אינטרס מובהק וחמור מכל – אנחנו לא מספיק בודקים…

מוטי ויזל / מנכ"ל VCELL

תיקון 4 לתמ"א 38 החדש, טומן בחובו שני אפיקים לקידום פתרונות לדיור להשכרה ולדיור בר השגה, כאשר  פתרונות אלה הוכיחו את עצמם כמוצלחים במיוחד ברחבי העולם ונראה כי יש בהם צורך ומקום גם אצלנו.

שי הראל / סמנכ"ל מחקר ופיתוח עסקי

משה כחלון משנה, לכאורה, את כללי המשחק באמצעות תכנית מחיר למשתכן שאושרה בקבינט הדיור ביולי 2015. לא עוד זכייה במכרזי קרקעות למשלמים יותר אלא דווקא ההיפך: קבלנים שיתחייבו מצדם לשווק לציבור הזכאים במחירים הנמוכים ביותר הם אלו להם תינתן עדיפות בתמורה להנחה במחיר הקרקע.

 מוטי ויזל / מנכ"ל VCELL

תרבות הצריכה העולמית עוברת בשני העשורים האחרונים תהליך עמוק של שינוי בהרגלים , אשר ביסודו הנו השימוש ההולך וגובר ברשת האינטרנט לטובת הזמנת מגוון עצום של מוצרים ומכל העולם.

 הסיטואציה מוכרת לרובנו: אנו ישובים בבית או במשרד, מבצעים מחקר קטנטן אודות המוצר בו חשקה נפשנו, ובלחיצת כפתור מזמינים אותו לפתח הבית, או במקרה הפחות נעים, לאחד מסניפי דואר ישראל. כיום, מספרם ההולך וגובר של הלקוחות מחייב את הספקים השונים לקיים מערך לוגיסטי מורכב ויעיל המקצר את זמני ההגעה של המשלוחים בבטיחות וביעילות ליעדם. קיומו של מערך לוגיסטי יעיל ואיכותי נמצא בראש מעייניה של כל חברה השואפת לשמר את קהל לקוחותיה ולהגדילו בהתמדה.

חני הופמן – מנהלת תחום הנדל"ן המסחרי ב VCELL

בשנים שחלפו מאז השקת תוכנית תמ"א 38 בעלי הדירות הבינו את הערך של פרויקטים בהתחדשות עירונית והפכו לפעילים מאוד בקידומם. מדוע, אם כן, חל השינוי וכיצד הוא משפיע על קידום הפרויקטים?

שי הראל – סמנכ"ל מחקר ופיתוח עסקי, VCELL

באפריל 2005 אישרה ממשלת ישראל את המלצות המועצה הארצית לתכנון ובנייה לתכנית מתאר ארצית 38, כאשר מטרת התכנית היתה חיזוק מבנים בפני רעידת אדמה, כאשר ההיגיון שעמד מאחורי האישור היה פשוט מיסודו – מדינת ישראל תפתור את בעיית המבנים שלא נבנו לפי התקן לעמידות בפני רעידות אדמה באמצעות הטבות ליזמים שיבנו דירות נוספות בבניינים רעועים מול דיירים שיגבירו את ביטחונם האישי.

שי הראל – סמנכ"ל מחקר ופיתוח עסקי, VCELL

הכלכלה השיתופית ההולכת וצוברת תאוצה ברמה הגלובלית הולכת ומשנה גם את מודל השכירות בשוק המשרדים בישראל.
ואיך זה בדיוק יקרה?

חני הופמן – מנהלת תחום הנדל"ן המסחרי ב VCELL

ענף הנדל"ן למגורים, מנהל מזה שנים, מערכת יחסים מאתגרת ומורכבת עם הרשת החברתית FaceBook, כאשר, תחילתה שלהדרך ליישור ההדורים מתחילה ביצירת חווית השירות שלאחר הקניה והפרסום ברשת החברתית.

מוטי ויזל, מנכ"ל Vcell